вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий